Hotel Hořice na Šumavě, Hořice na Šumavě

Hořice na Šumavě 93, 382 22
od 450 Kč

Restaurace

Internet

Snídaně

Centrum

Vlak/bus

Parkování

Wellness

Koupání

O nás

Rodinný hotel Stará škola se nachází v šumavském údolí v malebné jihočeské vesničce Hořice na Šumavě. Optimální poloha domu nabízí nejen všestranné sportovní a adrenalinové využití na Lipenské přehradě a okolí, ale i velice bohatý kulturní program v blízkém městě Český Krumlov.

Další informace

Hotel se zaměřuje na pobytové balíčky tématicky zaměřené na různé typy zážitků. Zážitky od těch adrenalinových, relaxačních, pohádkových, lyžařských a mnoho dalších si volí hosté dle termínů. Stačí si zvolit dle svého gusta a my vše připravíme předem. Zážitky bez starostí doprovází bohaté bufetové snídaně, domácí večeře, pohodlné voňavé ubytování s parkováním zdarma přímo u hotelu a příjemnými chvílemi na terase s výhledem na Kleť. Nestačí Vám námi nabízené služby? Neváhejte nás se Svým přáním kontaktovat. Každé Vaše přání je pro nás novou výzvou.

Pokoje
Rodinný hotel nabízí ubytování v pokojích pro dvě až čtyři osoby, prostornější pokoje nabízí i možnost přistýlky. V celé budově je k dispozici free Wi-fi síť. Celková kapacita standardních lůžek je 25 a maximální obsazenost hotelu je 35 osob.

Celé přízemí, schodiště a chodby zdobí jak prodejní výstava fotografií Václava Krametbauera, tak historické předválečné fotografie obce v kontrastu s dnešními a inventář bývalé místní školy. Jedinou nevýhodou hotelu je, že do patra a do podkroví vedou schody.

Snídaně formou bufetu a večeře jsou podávány v romanticky laděné restauraci, nebo na terase s výhledem na CHKO Blanský les.

Wellness místnost nabízí možnost návštěvy Infrasauny a zároveň si zde můžete domluvit i masáž. Přímo pod hotelem je parkoviště pro hosty zdarma, lze využít i vytápěnou úschovnu kol, lyží, lyžáků a jiných sportovních potřeb.

V přízemí děti v dětském koutku přivítá krteček a rozličné kvalitní hry a hračky, půjčovna deskových a karetních her, na zahradě pak skluzavka, houpačka a mnoho dalších drobností, které potěší.

Protože prostory kolem hotelu jsou omezené, není problém autem přejet, nebo si udělat milou procházku do partnerského rekreačního střediska Menfis, vzdáleného 1km, kde je  obří „Člověče, nezlob se!“, ZOO koutek, stoly pro Ping-pong, tři velká hřiště pro různé sporty včetně sportovních potřeb volně k zapůjčení na místní recepci, dále krby, ohniště, kolotoč, botanické skalky.Více naleznete na jejich stránkách zde.

Ceny

Cena za osobu
450 Kč
Domácí mazlíček
100 Kč
Dvoulůžkový pokoj
450 Kč
Přistýlka
100 Kč

Doplatky a ceny za děti jsou uvedeny na webových stránkách.

Služby

Dětský koutek
Garáže
Kadeřník, holič
Konferenční možnosti
Masáže
Parkoviště
Připojení k internetu
Sauna
Terasa
Vegetariánská kuchyně
Vstup domácích zvířat
Zahrada
Úschovna kol, lyží
Restaurace
Wellness služby

Kapacita ubytování a služeb

Celkový počet lůžek
35
Kapacita restaurace
45

Vybavení pokojů

Vlastní koupelna
TV
WC

Restaurace

Hotelová restaurace se skládá z jedné větší a dvou menších místností, které zároveň mohou sloužit jako salónek pro uzavřenou společnost, dětský koutek a hudební koutek. Celý hotel je nekuřácký. V příjemném prostředí restaurace můžete shlédnout stálou prodejní výstavu fotografa Václava Krametbauera a v klidu vychutnat souhru kvalitních nápojů a nabízených dobrot.

Celková kapacita je 35 míst a na terase 32 míst.

V hotelové kuchyni vaříme jen poctivě, po domácku, bez žádných náhražek a zbytečných "Eček".

Čerstvé suroviny zaručují nejvyšší možnou kvalitu nabízených pokrmů.

Kongresové možnosti

Firemní akce

Kapacita budovy je ideální pro menší firmy. V případě zájmu lze v hotelu pořádat různá zasedání, akce teambuildingu, semináře, jednání, prezentace apod. Dva samostatně uzavíratelné salonky se dají lehce přeměnit na zasedací místnosti. V průběhu akcí máme připraven gastronomický program od posezení u kávy přes lehčí obědy až po odpolední občerstvení, večeři formou grilování, rožnění selete... Též nabízíme výběr z bohatého menu uvnitř restaurace, studené mísy i v průběhu pozdního večera.

Díky výhodné poloze jsme schopni nabídnout celou škálu nevšedních zážitků nejen ve venkovním prostředí, obecní tělocvičně nebo v sále kulturního domu. V bezprostřední blízkosti hotelu se rozprostírají louky, lesy, skály a kopce. Vodní přehrada Lipno je vzdálená pouhých pár minut jízdy autem. Zde najdete mnoho dalších nabídek k aktivnímu trávení Vašeho času - jachting, rafting, potápění či lanová centra. V celém hotelu je k dispozici internetové připojení - WiFi.

Sportovní možnosti v okolí

Adrenalinové sporty
Bazén venkovní
Bazén vnitřní
Bowling, kuželky
Běžkařské stopy
Cyklostezky
Fitness, posilovna
Golfový trenažér
In-line bruslení
Jachting, windsurfing
Jezdectví, koně
Koupání řeka, jezero
Lyžařská škola
Lyže, snowboard
Minigolf
Motokáry
Půjčovna kol
Půjčovna lodí
Půjčovna lyží
Rybolov
Solárium
Sportovní hala
Squash
Vodáctví, lodě
Volejbalový kurt

Okolí

Okolní kopcovitá příroda svádí v každém ročním období k bohatému využití, a tak se můžete kousek od hotelu napojit na běžkařskou stopu, v létě potom na cyklistickou stezku a nebo na doopravdy bohatou strukturu značených turistických tras. Ale i plné lesy hub a 5 km vzdálená Lipenská přehrada nabízí aktivní a zároveň oddechové prožití Vaší dovolené. Pouhých 10 minut autem a můžete shlédnout jeden z největších skvostů českých dějin, světově známý Český Krumlov. Jeho bohatý historický, ale i především kulturní program Vám jistě zpříjemní a obohatí pobyt v našem hotelu.

Mapa

Autobus 160m
Vlak 680m
Velká mapa